Česko

Prvý decembrový týždeň sme prijali pozvanie na Strednú školu teleinformatiky v Ostrave. Tu sme sa stretli so študentmi z Česka a Turecka. Súčasťou programu bolo vrele privítanie hudobným programom a prezentácie tunajšej ostravskej školy.

Študenti dostali príležitosť zvárať optické vlákna a výsledkom ich snaženia bola súťaž zručnosti. Za snaživosť a šikovnosť boli úspešní účastníci odmenení diplomom a víťazným pohárom. Nezabudnuteľná zostane prehliadka mesta či výhľad na Ostravu, ktorý sme mali na dosah priamo z novej mestskej radnice.

Celá návšteva sa niesla vo sviatočnej nálade, ktorú umocňovali vianočné trhy a ich atmosféru sme si nenechali ujsť ani my. Inšpirujúce poobedie sme strávili vo Veľkom svete techniky. Exkurzia vo firme Cetín nám predstavila systém fungovania telekomunikácii v Českej Republike.

Možnosť vrátiť sa v čase sme dostali vďaka návšteve Hornického múzea, kde sme mali možnosť dostať sa do podzemia miestnej ostravskej bane. Tu sme dostali kvalitnú ukážku pravého banského života od 19. storočia po súčasnosť. Prostredníctvom vizuálnej prehliadky sme na chvíľu zakúsili ťažký život českých predkov.

V Ostrave sme prežili veľmi príjemné chvíle, ktoré prispeli k vzniku mnohých priateľstiev a nezabudnuteľných spomienok.

 

https://www.teleinformatika.eu/aktualne/2021/10/projekt-erasmus-5/

 

6  3  5

8  7  4

5  2  1