Slovensko

V dňoch 4.-8. 11.2019 sa naša škola zúčastnila programu Erasmus +. V spolupráci so školami z Čiech a Turecka. Počas celého týždňa mali zahraničný žiaci možnosť vyskúšať si, ako prebieha vyučovanie na našej škole (edukačný systém na Slovensku) a taktiež rôzne mimoškolské aktivity.

 

Pondelok sme začali ranným privítaním priateľských škôl. Účastníci programu reprezentovali svoju školu, krajinu a kultúru. Videli sme rôzne prezentácie a videá o partnerských školách. Ďalej sme pokračovali prehliadkou školy, kde mohli žiaci vidieť vybavenie našich učební. V poobedňajších hodinách si študenti vyskúšali programovať stavebnice lego.

V utorok boli žiaci pozvaní do fabriky Schaeffler s.r.o., kde si mohli pozrieť ako sa vyrábajú guľôčkové ložiská a podobné produkty. Popoludní sa uskutočnil v telocvični priateľský turnaj medzi 4 krajinami (Slovensko, Belgicko, Česko a Turecko). Zapojili sa chlapci aj dievčatá. Nešlo tu o výhru ale predovšetkým o zábavu. Účel turnaju bol splnený a po vyhlásení výsledkov sme sa spokojne rozlúčili

Ďalší deň bol program nasledovný: návšteva Oravského hradu, kde sme sa dozvedeli niečo málo o minulosti Slovenka a výlet do aquaparku Tatralandia. Všetci sme sa vybláznili vo vode a na tobogánoch. Unavení po celom dni sme sa autobusom vrátili.

Vo štvrtok ráno mohli študenti vidieť naše vyučovacie hodíny Anglického jazyka a boli do nich zapojení. Chodili po rôznych triedach a mali možnosť komunikovať so žiakmi aj profesormi. Po ukončení vyučovania bola pripravená súťaž v programovaní LEGO stavebníc.

6  5  4

2  1  3